Strona główna » Prywatne: Sekcje » Sekcja siłownia

Społeczność

Sekcja siłownia

Trening na siłowni pomaga zwalczyć proces spowalniania metabolizmu. Regularne treningi go pobudzają, ponieważ niestety zwalnia po 30 roku życia. Dzięki treningom… aktywni ludzie nie muszą zmagać się z nadwagą, która dopada ludzi nieaktywnych. Poprawia jędrność mięśni a utrzymanie ich w należytej kondycji pomaga w codziennych wysiłkach. Mięsień nietrenowany zanika jesteśmy słabsi, ciało jest zwiotczałe. Trening utrzymuje mięsień w dobrej kondycji oraz poprawia jego jędrność. Podwyższa poziom metabolizmu spoczynkowego.

Dzięki treningowi z ciężarkami jak również aerobowemu wykonywanemu metodą interwałową, obserwujemy podniesienie metabolizmu spoczynkowego, czyli spalanie kalorii nawet podczas snu.
Trening wspomaga przyrost siły, dzięki czemu z łatwością pokonamy takie problemy jak:

  • ciężkie zakupy,
  • prace w domu,
  • korzystnie wpływa na układ kostny,
  • trening w siłowni zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy,
  • obniża ciśnienie

Regularne treningi w ciągu kliku miesięcy potrafią obniżyć ciśnienie tętnicze krwi. Niwelują bóle dolnej części pleców. Często dolna część pleców narażona jest na różnorakie kontuzje. Poprzez wzmocnienie ich na siłowni unikniemy nieprzyjemnych urazów. Jak widzicie korzyści z treningu jest wiele. Nie warto dłużej się zastanawiać, tylko od razu zapisać się na siłownię. Na początek kilka treningów indywidualnych pod okiem wykwalifikowanego trenera, który ustali odpowiedni trening do indywidualnych potrzeb oraz nie dopuści do kontuzji o które nietrudno bez odpowiedniej wiedzy treningowej.