Strona główna » Prywatne: Sekcje » Sekcja rękodzieło artystyczne

Społeczność

Sekcja rękodzieło artystyczne

Rękodzieło artystyczne, ręczna robota, coraz rzadziej spotykane wyroby. Piękne, niepowtarzalne, wyjątkowe i kultywujące tradycję, która niestety już odchodzi. Podziwiane przez wszystkich, bliskie naszym sercom i przypominające rodzinny dom. My potrafimy tworzyć te cudeńka. Na zajęciach nasze ręce wyczarowują to za czym nie raz tęsknimy. Haftowane serwety, szydełkowe obrusy. Obrazy malowane igłą i puszyste skarpety dla najbliższych. Ciepły szalik i czapka dla zmarzluchów. Nasze spotkania plonują nie tylko wyrobami. Emanują ciepłą atmosferą i szczególnie miłymi kontaktami międzyludzkimi. Dajemy otoczeniu to-co niewiele rąk już potrafi.

Fotorelacja z Komody 20-03-2024r.sekcja rękodzieła artystycznego.

Posted in Komunikaty, Rękodzieła | Możliwość komentowania Fotorelacja z Komody 20-03-2024r.sekcja rękodzieła artystycznego. została wyłączona

Zapraszamy do Komody

Klub Komoda w Kaliszu ul.Niecała zaprasza 20 marca (środa) o godz.17-ej na wystawę i kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez słuchaczki sekcji Rękodzieła Artystycznego UTW „Calisia” Zarząd

Posted in Komunikaty, Rękodzieła | Możliwość komentowania Zapraszamy do Komody została wyłączona

Relacja foto z kiermaszu w Komodzie 6-12-2023r.

Posted in Komunikaty, Rękodzieła | Możliwość komentowania Relacja foto z kiermaszu w Komodzie 6-12-2023r. została wyłączona

Sekcja Rękodzieła w Club Komoda 29.03.2023 r

Posted in Zobacz co w sekcjach, Rękodzieła | Możliwość komentowania Sekcja Rękodzieła w Club Komoda 29.03.2023 r została wyłączona

„Niedziela u Niechciców” 3-07-2022 r

Posted in Komunikaty, Galeria malarstwa artystycznego, Rękodzieła | Możliwość komentowania „Niedziela u Niechciców” 3-07-2022 r została wyłączona

Dzień Seniora i Zdrowia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej 25-06-2022 r.

Sekcje artystyczne rękodzieła i malarstwa prezentowały tam swoją twórczość.

Posted in Komunikaty, Galeria malarstwa artystycznego, Rękodzieła | Możliwość komentowania Dzień Seniora i Zdrowia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej 25-06-2022 r. została wyłączona

Spontaniczna reakcja

W Zespole Szkół Zawodowych im.Zesłańców Sybiru -Kalisz ul.Wąska otwarto klasy dla młodzieży z Ukrainy .Na tą wiadomość spontanicznie zareagowały członkinie sekcji Rękodzieło Artystyczne UTW Calisia i za skromne datki zakupiono zeszyty,długopisy,ołówki oraz inne przybory szkolne dla tej młodzieży .Dary przekazano na ręce Pani Dyrektor .Pozdrawiamy młodzież z Ukrainy i życzymy samych sukcesów w szkole.

Posted in Komunikaty, Rękodzieła | Możliwość komentowania Spontaniczna reakcja została wyłączona

Fotorelacja wystawy

Jak co roku , już od 5 lat, w gościnnych progach Restauracji Komoda panie z sekcji Rękodzieło Artystyczne miały możliwość zaprezentowania wykonanych przez siebie ozdób i stroików świątecznych. Prace nasze budziły podziw i uznanie dla naszych ” artystycznych dusz”. Kolorowo i różnorodność technik można było oglądać 1 grudnia. Poniżej fotorelacja z wystawy.

Posted in Komunikaty, Rękodzieła | Możliwość komentowania Fotorelacja wystawy została wyłączona

Sekcja Rękodzieła

Z okazji Dnia Seniora oraz 5-lecia współpracy z UTW „Calisia” w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu odbyła się niecodzienna uroczystość. Zaproszono panie z sekcji Rękodzieło Artystyczne na program artystyczny. Przy muzyce, śpiewie i poczęstunku miło spędzony czas za co Książnicy Pedagogicznej serdecznie dziękujemy.

Posted in Komunikaty, Rękodzieła | Możliwość komentowania Sekcja Rękodzieła została wyłączona

Warsztaty sekcji rękodzieła

8 i 15 listopada 2021r. w Muzeum Historii i Przemysłu w Opatówku grupa koleżanek sekcji rękodzieła artystycznego uczestniczyła w warsztatach pozyskiwania papieru czerpanego i sitodruku. Po zajęciach odbyło się zwiedzanie Muzeum.

Posted in Rękodzieła | Możliwość komentowania Warsztaty sekcji rękodzieła została wyłączona

Warsztaty rękodzieła

Posted in Rękodzieła | Możliwość komentowania Warsztaty rękodzieła została wyłączona

Sekcja Rękodzieła Artystycznego zaprasza…

Od dnia 17.12.2020 r. (czwartek) w holu Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu, ul. Południowa 62 wystawione będą prace naszych koleżanek z Sekcji Rękodzieła. Będzie je można obejrzeć on-line ( link do prezentacji) Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tych dzieł zrobionych ręcznie, a związanych z tematyką bożonarodzeniową.

Posted in Komunikaty, Rękodzieła | Możliwość komentowania Sekcja Rękodzieła Artystycznego zaprasza… została wyłączona

GALERIA BEZDOMNA


Nasza obecność na festynie w Cekowie

Na zaproszenie Wójta Gminy Ceków Pana Mariusza Chojnackiego nasze koleżanki z Sekcji Rękodzieła artystycznego: Grażyna Adamkiewicz, Jolanta Witczak, Teresa Sobieraj, Grażyna Bartosik i Katarzyna Nowak oraz Barbara Bartosik z Sekcji Malarstwa artystycznego reprezentowały nasz Uniwersytet wystawiając swoje prace na zorganizowanym przez gminę w dniu 23.05.2015r. Festynie Rodzinnym. Wystawa ich prac wzbudziła duże zainteresowanie i miło było obserwować zachwyt i podziw dla tych „arcydzieł”. Obdarowane przez kol. G. Adamkiewicz pięknymi kolorowymi koszyczkami dziewczynki, dziękowały uśmiechem.

Wystawione prace zainteresowały także Panią Marzenę Wodzińską – członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która nie tylko je podziwiała ,ale i z uwagą słuchała o działalności naszego Stowarzyszenia. Po miłych godzinach spędzonych na festynie/ o co postarali się gospodarze nie pozwalając nam chociażby zgłodnieć /wróciłyśmy do Kalisza mając świadomość, że misja, którą miałyśmy do spełnienia tj. pokazanie mieszkańcom gminy Ceków, że i w wieku trzecim można realizować swoje pasje ,została spełniona. O tym zapewnił nas Wójt Gminy, zapraszając do dalszej współpracy.

Grażyna Mazurek- uczestniczka festynu.


Wystawa Sekcji Rękodzieła Artystycznego

W dniu 25 marca 2015 r nasze Koleżanki z Sekcji Rękodzieła Artystycznego przedstawiły swoje prace o tematyce wielkanocnej w „KOMODZIE” przy ul. Niecałej. Te prace to prawdziwe artystyczne arcydzieła. Możemy je podziwiać przeglądając : Prace „Rękodzieła”


Wystawa przedświąteczna

W dniu 10 grudnia odbyła się wystawa ozdób świątecznych i choinkowych. Tradycją już się stało ,że w gościnnych progach Klubu Komoda, koleżanki z sekcji Rękodzieło Artystyczne miały możliwość pokazania swoich prac związanych tematycznie z tradycją świąt Bożego Narodzenia. Na wystawę przybyło wielu zainteresowanych Kaliszan oraz koleżanek i kolegów z UTW. Jak zawsze nie szczędzono nam słów uznania i podziwu za pięknie wykonane i zaprezentowane prace.