Strona główna » WYCIECZKI » „Tour de Lubelszczyzna” – odkrywamy Wschód – Termin od 06.06 do 10.06.2018 – Cena 1050,00 zł/os

Społeczność

„Tour de Lubelszczyzna” – odkrywamy Wschód – Termin od 06.06 do 10.06.2018 – Cena 1050,00 zł/os

Dzień 1.

Przejazd z Kalisza do Lublina. Po drodze krótkie postoje.

Zakwaterowanie i obiadokolacja. Wieczorne wyjście na trasę turystyczną Browarów Lubelskich Perła z

degustacją piwa. To dobry sposób na integrację. Powrót do hotelu. Nocleg. (lub możemy to dać innego dnia)  Dzień 2.

Śniadanie. Przejazd do Zamościa – Padwy Północy – idealnego miasta Ordynacji Zamoyskich. Zobaczymy Rynek, Ratusz kamieniczki ormiańskie, Kolegiatę oraz Synagogę. Wejście do Muzeum Zamojskiego.

Czas wolny na obiad i spacer po przepięknym parku zamojskim z tzw. Kojcem.

Przejazd do Zwierzyńca.  Zwiedzanie m. in. Kościółka na Wodzie, gdzie Sobieski spotykał się z Marysieńką, dawnych posiadłości Zamoyskich, spacer na Bukową Górę i nad Stawy Echo, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy konika polskiego (możliwość kąpieli).  

Powrót do hotelu.     Obiadokolacja.           Czas wolny.               Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd na Majdanek. Poznanie historii jednego z największych obozów koncentracyjnych. Złożenie kwiatów przy Mauzoleum.           Powrót do centrum miasta – miasta ze znakiem dziedzictwa europejskiego.           Zobaczymy Zamek, powstały za czasów Kazimierza Wielkiego, którego przewrotna historia zamieniła w więzienie.         Obejrzymy Donżon – najstarszą murowaną budowlę Lublina z początków XIII wieku oraz Kaplicę Trójcy Świętej – słynącej z unikatowych fresków rusko-bizantyjskich.

Czas wolny na kawę i obiad.            Następnie pójdziemy na wzgórze staromiejskie z Placem po Farze. Wejdziemy do Bazyliki oo. Dominikanów i Piwnicy pod Fortuną.  Poznamy dzieje relikwii drzewa krzyża świętego oraz Unii Lubelskiej. Zobaczymy Rynek z Trybunałem i renesansowe kamieniczki.  Po przerwie na obiad i kawę pójdziemy do Archikatedry Lubelskiej i skarbca.

Przejdziemy obok Bramy Krakowskiej przez deptak w stronę Placu Litewskiego.  Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Wyjazd w stronę Kozłówki i zwiedzanie Pałacu Zamoyskich, we wnętrzach których, zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa. Czas wolny na spacer po ogrodzie.  Przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Zobaczymy urokliwe miasto artystów i galerii. Spacer zaczniemy od Rynku z zabytkowymi Kamienicami Braci Przybyłów oraz charakterystyczną drewnianą studnią.  Wejdziemy na Zamek oraz Basztę, a piękny Kazimierz będziemy podziwiać z Góry Trzech Krzyży. Czas wolny na obiad, zakup pamiątek, kogutów kazimierskich, a także pyszne gofry.

Możliwy jest także przejazd ekobusiakmi po tej trasie za 10 zł/osoba z opowieściami przewodników.  Wtedy jest także możliwy dojazd do Korzeniowego Wąwozu i Kirkuta, a wejścia na zamek i Górę             3 krzyży – jako fakultet, dla tych którzy mają siłę (oczywiście ja pójdę z chętnymi).

Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.
7.00 Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd o Nałęczowa. Zwiedzanie Chaty Żeromskiego. Spacer po Parku, w którym zobaczymy Pałac Małachowksich,  ławeczkę Prusa oraz pójdziemy do słynnej pijalni wód mineralnych, ze źródełkiem miłości.

Czas wolny i wyjazd w drogę powrotną.       Przyjazd do Kalisza w godzinach wieczornych

CENA ; 1050 zł./osoba i  zawiera świadczenia:
  • Transport Autokarem
  • Opłata przewodnika i pilota
  • 4 x noclegi w Hotelu
  • 4 x obiadokolacje
  • 1 x obiad na trasie
  • Opłacone wstępy do miejsc zwiedzanych
  • Ubezpieczenie NNW i KL

Uwaga!!! Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec nieznacznej zmianie