Strona główna » WYCIECZKI » Szanghaj – Suzhou – Wuxi – Zhouzhuang – Hangzhou – Szanghaj – Sugerowane terminy od 13.10 do 22.10.2018; od 15.10 do 24.10.2018; od 17.10 do 26.10.2018; od 20.10 do 29.10.2018 – Cena 3705,00 zł/os

Społeczność

Szanghaj – Suzhou – Wuxi – Zhouzhuang – Hangzhou – Szanghaj – Sugerowane terminy od 13.10 do 22.10.2018; od 15.10 do 24.10.2018; od 17.10 do 26.10.2018; od 20.10 do 29.10.2018 – Cena 3705,00 zł/os

Dzień 1. Warszawa – Szanghaj.
Wylot z Warszawy.
Dzień 2. Szanghaj.
Przylot do Szanghaju oraz rozpoczęcie programu zwiedzania. Odwiedzimy Bund – czyli szanghajskie nabrzeże – jeden z symboli miasta, który przeniesie nas w czasy kolonialne. Ogromne klasycystyczne budynki znajdujących się tu banków, urzędów państwowych i hoteli to pamiątka z czasów, gdy w mieście panowali Brytyjczycy. Następnie Perła Orientu, górująca nad rzeką Huang Pu wieża telewizyjna, która dzieli miasto na dwie części. Uroczysta kolacja, a dla chętnych fakultatywna wycieczka – rejs po rzece Huang Pu. Powrót do hotelu autokarem.
Dzień 3. Szanghaj.
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Szanghajskim, znajdującym się na Placu Ludowym. Gmach ten mieści w sobie kolekcję ponad 120 tys. sztuk reliktów kultury chińskiej, zajmując powierzchnię 12 tys. m2. Spacer po starym mieście gdzie znajdują się małe ryneczki oferujące wszystko od herbaty i antyków, po tradycyjne pamiątki. Następnie zabytkowy ogród Yuyuan z czasów dynastii Ming, z mnóstwem ścieżek, pagód, stawów i skalników a na koniec wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, która została wzniesiona w 1882 roku, jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy, przywiezionych z Birmy. Kolacja w restauracji, a dla chętnych fakultatywnie pokaz cyrkowych akrobacji. Powrót do hotelu.
Dzień 4. Szanghaj – Suzhou.
Śniadanie oraz przejazd autobusem do Suzhou. Zwiedzanie miasta nazywanego Wenecją Wschodu. Suzhou w Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto od XIV wieku przodowało w produkcji jedwabiu, a zyski przeznaczone były m.in. na utworzenie 287 nowych ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Odwiedzimy przepiękny Ogród Wangshi (Ogród Mistrza Sieci) z 1149 roku, zabytkową uliczkę Shantang, Wzgórze Tygrysiego Kurhanu usypane w miejscu grobu założyciela Suzhou – He Lu oraz starą uliczkę Pingjiang. Po południu wizyta z Muzeum Jedwabiu z możliwością dokonania zakupów oraz w Instytucie Hafciarstwa. Kolacja w restauracji oraz powrót do hotelu.
Dzień 5. Suzhou – Wuxi.
Po śniadaniu, dla chętnych poranna gimnastyka Tai Chi. Następnie przejazd autobusem do starego miasta Wuxi. Na miejscu rejs po trzecim pod względem wielkości jeziorze Chin – Tai Hu, w czasie którego udamy się na Yuantou Zhu (Wysepkę Żółwiej Głowy). Kolacja w restauracji oraz nocleg w hotelu w Wuxi.
Dzień 6. Wuxi – Zhouzhuang – Hangzhou.
Po śniadaniu przejazd autokarem do Zhouzhuang – wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Powstałe w czasach Yuanów miasto, pocięte jest licznymi kanałami z mnóstwem urokliwych, kamiennych mostków. Po południu udamy się do miasta Hangzhou – ważnego ośrodka
administracyjnego, w centrum jednego z najlepiej prosperujących regionów Chin. Kolacja w restauracji, nocleg w hotelu.
Dzień 7. Hangzhou.
Śniadanie w hotelu oraz rozpoczęcie zwiedzania miasta. Wizyta w malowniczo zlokalizowanym Lingyin Si (Klasztor Ukrytych Dusz) oraz rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim połączony z wizytą w najbardziej reprezentatywnym ogrodzie Hangzhou – Guozhuang Garden. Kolacja w restauracji, nocleg w hotelu.
Dzień 8. Hangzhou – Szanghaj.
Po śniadaniu odwiedzimy plantację herbaty. Miejscowa herbata Lung Ching jest dobrze znana w całym kraju. Następnie udamy się w drogę powrotną do Szanghaju. Po przyjeździe czas wolny na zakup pamiątek na ulicy Nanjing, będącej głównym pasażem handlowym miasta. Kolacja w restauracji oraz nocleg w hotelu.
Dzień 9. Szanghaj – Warszawa.
Zakończenie programu i transfer na lotnisko, wylot do Polski.
Cena zawiera
• przelot na trasie Warszawa – Szanghaj – Warszawa z przesiadkami
• opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
• zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacją
• śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju)
• lokalny transport klimatyzowanym autokarem
• zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
• serwis polskiego pilota
Cena nie zawiera (kwoty dopłat – formularz rezerwacji)
• dopłaty do pokoju jednoosobowego
• obowiązkowej opłaty za TFG w kwocie 13 PLN/os.
• obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 180 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
• kosztów wizy chińskiej
• kosztów wycieczek fakultatywnych
– Szanghaj nocą (25 USD/os.)
– Przedstawienie z czasów dynasti Song w Hangzhou (40USD/os.)
– Rejs po rzece Huang Pu (29 USD/os.)
– Przedstawienie cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.)
OBSŁUGA:
w jęz. polskim