Strona główna » Sekcja bioróżnorodność » SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO POZNANIA NA TARGI GARDENIA

Społeczność

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO POZNANIA NA TARGI GARDENIA

baner

Wycieczka odbyła się 03.03.2017 r.

 

W  wycieczce udział wzięły  34  osoby, z tego 17 osób z Sekcji Bioróżnorodności, 13 osób z innych sekcji i 4  osoby  towarzyszące.

W dniach 2-4 marca 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkali się profesjonaliści z branży ogrodniczej z właścicielami przydomowych ogródków, tarasów i balkonów, wśród których nie zabrakło również zwiedzających z zagranicy. W Poznaniu pojawiły się także gwiazdy telewizyjne oraz znakomite osobistości, które podzieliły się swoją długoletnią wiedzą z szeroką publicznością.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA zostały przygotowane z myślą o przedstawicielach z każdego sektora ogrodniczego oraz osobach poszukujących nowatorskich rozwiązań z zakresu aranżacji przydomowych przestrzeni. GARDENIA po raz kolejny stała się miejscem spotkań dla pasjonatów, którzy w atmosferze dobrej zabawy i pozytywnych emocji przygotowali się do nowego sezonu ogrodniczego.

No i właśni tacy pasjonaci z  naszego UTW  pojechali na Targi GARDENIA.  Pogoda była  jak na tę porę roku  przepiękna, bo nawet  zaświeciło nam  słoneczko.  Hale  targowe  wypełnione  były po  brzegi  wystawami , bo  na  tych  targach  wystawiało  się ich ponad  600 , na powierzchni ponad 39 000m².

Dobrze , że  udało nam się  zwiedzać Targi w drugim dniu ich trwania,  bo  jak podają statystyki w  trzecim dniu targi odwiedziło ponad  28 tysięcy  osób, co widać na zdjęciu powyżej.

 

Oferta Targów była bardzo bogata :  rośliny, drzewa i krzewy, narzędzia, nawozy, kosiarki, systemy nawadniające, dekoracje, usługi ogrodnicze, nowości i innowacyjne rozwiązania, które z pewnością poprawią komfort pracy w ogrodzie – tym  którzy  zdecydują się je  kupić.. GARDENIA wypełniona była również warsztatami na żywo, i pokazami  z  czego również my skorzystaliśmy.

Na Targach  można też było skorzystać z bogatej oferty kulinarnej, z czego   skwapliwie , pełni wrażeń  korzystaliśmy  w  chwilach  „łapania oddechu” na  dalszą wędrówkę po   halach wystawowych.

GARDENIA to prawdziwe święto ogrodnicze i niezwykle huczne otwarcie sezonu. To festiwal nowości, który zwiastuje wiosnę i wyznacza nadchodzące trendy. GARDENIA to wydarzenie międzynarodowe, które łączy pasjonatów zieleni z Polski i Europy. Przez trzy dni GARDENIĘ odwiedzili przedstawiciele branży m.in. z Austrii, Białorusi, Dani, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Rosji, Szwecji czy Wielkiej Brytanii, którzy mogli wziąć udział w wielu bardzo interesujących wydarzeniach. Pierwszy dzień targów rozpoczęła XI edycja seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa” zorganizowanego przez redakcję „Zieleni Miejskiej”. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była „Przestrzeń dla zieleni”. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarządców terenów zieleni, wykonawców, ogrodników i architektów krajobrazu.

 

W XI  edycji Targów GARDENIA przyznanych zostało 29 równoważnych Złotych Medali w  różnych branżach .

Nas , zainteresowanych  ekologicznymi  uprawami w  naszych  przydomowych  ogródkach , szczególnie  zainteresowały  następujące  produkty :

  1. DUO ORCHID STRONG – odżywka i regenerator do storczyków w okresie spoczynku Agrecol Sp. z o.o., Wieruszów

odzywki-1Odżywki DUO STRONG przeznaczone są do wszystkich gatunków i odmian storczyków. Jest to jedyna na rynku polskim odżywka 2 w 1 przygotowująca rośliny do kwitnienia. Preparat regeneruje podłoże, jednocześnie wzmacnia i pobudza rośliny do wzrostu. Produkt w formie wygodnego aplikatora jest oferowany w dwóch wersjach – opakowania zawierającego 4 sztuki odżywek oraz gotowego ekspozytora umożliwiającego sprzedaż pojedynczej sztuki zawierającego 24 odżywki. Duo STRONG działa przez 4 tygodnie.

 

2. Florovit Mikroflora 3w1 Wapnogranulowane z kwasami humusowymi i pożytecznymi mikroorganizmami GRUPA INCO S.A., Warszawa

odzywki-2

Wapno granulowane z kwasami humusowymi  i pożytecznymi mikroorganizmami, to szybkodziałający nawóz skutecznie odkwaszający glebę, bioaktywnie podnoszący urodzajność i jakość gleby. Jego stosowanie gwarantuje lepszą zdrowotność uprawianych roślin oraz większe i dorodniejsze plony.  Florovit Mikroflora 3w1 to innowacyjny nawóz dla świadomych ogrodników ceniących skuteczne i nowoczesne rozwiązania oraz wygodę stosowania.

3. Emulpar Spray Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „ADW” Sp. z o.o., Wyry

odzywki-3

Emulpar Spray jest niezwykle skutecznym a zarazem bezpiecznym dla ludzi i środowiska produktem do zwalczania szkodników w uprawach warzyw, owoców (np. truskawek i malin) oraz roślin ozdobnych (np. tuje i iglaki). Ze względu na brak okresu karencji  można go stosować przez cały okres wegetacji. Działa zapobiegawczo  i interwencyjnie, dlatego jest to produkt bardzo wszechstronny. Forma gotowej do użytku umożliwia łatwe  i precyzyjnie aplikowanie. Stosowany wczesną wiosną zapobiega przemrożeniom roślin iglastych

4. Nasiona na kiełki z serii 100% BIO W.Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o.,

nasiona-1

Nasiona ekologiczne z serii 100% BIO, wyprodukowane metodami naturalnymi bez użycia środków chemicznych  i  nawozów sztucznych zgodnie z normami UE. Do produkcji opakowań tej serii został użyty surowiec pochodzący z lasu,  certyfikowany w ramach  zatwierdzonego przez  PEFC systemu certyfikacji  leśnej.

5. Nasiona Roślin Miododajnych PNOS Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim Sp. z o.o., Ożarów Mazowiecki

Nasiona Roślin Miododajnych PNOS to czternaście gatunków roślin o wysokiej wydajności miodowej  i pyłkowej, która dostarcza pszczołą energię do życia. Wyselekcjonowane gatunki roślin przyjaznych pszczołom, które obok wspierania środowiska naturalnego owadów, urozmaicają i upiększają ogród.

6. Biosept Active Spray BIOSEPT Sp. z o.o., Sp.k., Piaseczno Zgłaszający: TAMARK S.A., Krokowa

Biosept Active Spray jest stymulatorem wzrostu, który dzięki zawartości ekstraktu z grejfruta poprawia odporność roślin na choroby grzybowe i bakteryjne.  Marka Biosept jest znana od wielu lat i doceniana przez pasjonatów ogrodnictwa. Skuteczność działania produktu jest potwierdzona wieloma badaniami. Unikalne właściwości wyciągu z grejfruta pozytywnie wpływają na wzrost  i kwitnienie roślin ozdobnych oraz na plonowanie warzyw  i owoców. Dzięki Biosept Active Spray możemy uprawiać zdrowe i bujne rośliny w ekologiczny sposób.

 

         Tak jak i w  ubiegłym roku , podczas Targów GARDENIA  mieliśmy również możliwości zakupu roślin i narzędzi. Pasjonaci kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadacze drzew owocowych i krzewów ozdobnych mogli wziąć udział w kiermaszu ogrodniczym.

Z  torbami  pełnymi  udanych  zakupów różnych    cebulek, sadzonek krzewów owocowych  i  ozdobnych  , wieczorem,   pełni  wrażeń ,  wróciliśmy  szczęśliwie  do  Kalisza. 

Na  pewno  pojedziemy  na  GARDENIĘ w  przyszłym  2018 roku.

 

Sprawozdanie przygotowała :  Jadwiga Gałach

Zdjęcia :  Jadwiga Gałach, Jerzy Kapela