Strona główna » Archiwum wydarzeń » Spotkanie seniorów z Hamm na wspólnym plenerze

Społeczność

Spotkanie seniorów z Hamm na wspólnym plenerze

W dniach 27.05 – 01.06.2016 z wizytą przebywała grupa malarzy – seniorów z Hamm.

Głównym celem był wspólny plener, który w tym roku odbywał się przy baszcie Dorotce, w którym wzięli udział zarówno nasi goście, jak i koleżanki i kolega z sekcji malarstwa.

Jak zwykle fachowych  rad udzielała nam nasza instruktorka- dr Katarzyna Maniewska .

Oprócz tego niemieccy seniorzy mieli okazję spotkać się z wiceprezydent miasta – panią Karoliną Pawliczak, która wyraziła gotowość wspierania takich inicjatyw.

Spotkali się też z na wspólnej kolacji z członkami Zarządu UTW.

W sobotę nasi goście zwiedzili  również „Galerię  Bezdomną”, która odbyła się  w tym roku w  więzieniu, co było ekscytującym przeżyciem. Odwiedzili  tam nasze koleżanki wystawiające  swoje prace, które goście obejrzeli z dużym zainteresowaniem.

Nasi goście zwiedzili domek Marii Dąbrowskiej w Russowie, gdzie w strugach deszczu – na werandzie Muzeum zrobiliśmy sobie piknik.

Ciekawym przeżyciem było też zwiedzanie schronu przeciwatomowego- jednego z najlepiej jeszcze działających w Europie oraz Muzeum na ul. Grodzkiej. Na ”Kaliskich Smakach” próbowali wyrobów z różnych regionów naszego kraju i zagranicy.

Ogromną przyjemność sprawiło im też  krótkie spotkanie z naszym chórem, który odśpiewał im kołysankę Brahmsa w ich języku.

Koledzy obejrzeli też wystawę naszych prac w holu PWSZ- pochwalili ją, co nas bardzo cieszy, bo to prawie fachowcy.

Jeden z malarzy z tej grupy- Armin Goike-Bentrup- będzie miał swoją  wystawę w Wieży Ciśnień, we wrześniu tego roku , na którą już serdecznie zaprasza.

Jak zwykle takie spotkania- nieoficjalne- pozwalają lepiej poznać i zrozumieć różne  kultury i  zachowania,  i  budują rzeczywiste przyjaźnie.

 

 

 

Zdjęcia

  1. UM Kalisz
  2. Barbara Bartosik

 

Tekst:

Barbara Bartosik

 

 

Więcej informacji nt. spotkania z Wiceprezydent na stronie UM : www.kalisz.pl/zakładka Kultura